site.btaАлександър Везенков не вкара нито точка, а Сакраменто загуби от Ню Орлиънс в среща от първенството на НБА

снимка: AP Photo/Jed Lacobshon
   Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Тихоокеанска дивизия: Финикс 12/8, Сакраменто 11/8, ЛА Лейкърс 12/9
Югозападна дивизия: Далас 11/8, Ню Орлиънс 12/10, Хюстън 8/9.

Българинът Александър Везенков игра 6:14 минути при поражението на Сакраменто у дома от Ню Орлиънс със 117:127 в среща от първенството на Националната баскетболна асоциация и за това време не успя да запише нито точка, нито пък завършващо подаване. Резултатните му действия се ограничиха до две спечелени борби под коша в атака, както и един опит за стрелба от зоната за три точки, завършил неточно.
    Така Ню Орлиънс спечели срещата от Ин-сийзън турнира в НБА и на полуфинала ще играе срещу мача Финикс - Лос Анджелис Лейкърс, който е тази нощ в Лас Вегас. Въведеният през тази година турнир вътре в рамките на сезона включва 67 мача в двата етапа, които ще се зачитат към класирането за редовния сезон, с изключение на шампионския мач.
    Това е втори мач на Везенков от пристигането му в Северна Америка, в който той не успява да запише точки, след загубата на 4-и ноември срещу Хюстън Рокетс. Българинът не се появи повече на терена след средата на втората част, излизайки от игра при 44:39. Може би решението на треньора да го остави до края на мача на пейката беше продиктувано и от двете бързи нарушения, които направи.
    Брандън Инграм се отличи с 30 за гостите от Ню Орлиънс. Той помогна на своите да заличат пасива и в нито един момент да не изостават през втората част.
    Хърб Джоунс добави 23 точки, а Йонас Валанчюнас остана с 18, но също със сериозен принос за третата победа на Пеликанс над отбора на Везенков през тази кампания.
Де'Арън Фокс отбеляза 30 точки, а Домантас Сабонис се включи с 26 точки, 13 борби и 10 асистенции за Сакраменто. Това е първо поражение за тима на Кингс след четирите им победи в групата.
    "Игра с висок интензитет. Забавно е да бъдеш част от това", каза Уили Грийн, старши треньор на Ню Орлиънс. "Мисля, че момчетата просто се наслаждават на този тип моменти. Това е опит за нас, повече от всичко друг мач".
    Иначе срещата започна отлично за Сакраменто, които вкараха 12 от първите си 14 изстрела в мача, за да поведат с 32:17. След това обаче тенденцията на мача се обърна и Пеликанс със серия от 28:5 взеха предимство. В края на първата част Сакраменто пропусна 16 от 18 изстрела от игрови ситуации и загуби 10 отскочили от таблото топки. В третата част Пеликанс дръпна с 15 точки преднина заради точната стрелба на Инграм, преди Сакраменто да се посъбуди в края на срещата. Кралете стопиха пасива до 6 по средата на четвъртата част, преди Пеликанс да отбележат девет поредни точки и да завършат мача.
    Тайризи Холибъртън вкара решаваща тройка, а също така вкара 4 точки в 1:33 минути преди края за успеха на Индиана над Бостън със 122:112 в друга среща от турнира.
    Така Пейсърс отиват на полуфинал в източния поток, където очакват победителя от срещата Ню Йорк - Милуоки. А Бостън ще се върнат в петък към мачовете от редовния сезон.
    При оставащи 1:57 минути до края на срещата Джейсън Тейтъм изравни за Бостън при 105:105, но след това дойдоха секундите на Холибъртън. Той вкара в момент, в който Джейлан Браун го фаулираше. Стана 109:105, Индиана вече владееше събитията на терена и до края на мача отбеляза пет точки. Тройка на Бъди Хийлд и забивка на Арън Несмит, и двамата асистирани от Холибъртън, узакониха успеха им.
    Холибъртън завърши мача с трипъл-дабъл, като вкара 26 точки, от които 12 в последната четвърт. Той прибави 13 асистенции и 10 борби. След него най-полезни за Индиана бяха Бъди Хийлд с 21 точки и Майлс Търнър със 17. Джейсън Тейтъм отбеляза 32 за Бостън, взе и 12 рибаунда, а Браун прибави 30 пункта.

Към 04:33 на 25.07.2024 Новините от днес