site.btaСелта (Виго) не успя да пречупи съпротивата на 10 от Кадис и се задоволи с равенство

снимка: AP Photo/Joan Monfort

Застрашените от изпадане в Примера дивисион Селта (Виго) и Кадис затвориха 15-ия кръг с равенство 1:1, за което домакините трябва горчиво да съжаляват. Те отправиха 26 удара към вратата на Кадис срещу само два, играха и един час с човек повече на терена, но нито един от двата фактора не им помогна да спечелят победата.

С тази точка Селта събира общо 9 и се нарежда на 18-о място от 20 отбора в зоната на изпадащите. Кадис е две стъпки по-нагоре – на 16-ото място с 12 точки. И докато "жълто-сините" от Андалусия имат две победи през сезона, то Селта го е направил веднъж – на 1-и септември с 3:2 като гост на Алмерия, или иначе казано 11 поредни срещи за първенство без успех.

Гостите от Кадис се възползваха от тази безпомощност и лесно откриха резултата в 16-ата минута. Крис Рамос скочи най-високо при центриране на Иван Айехо от дясно и с глава лекичко отклони топката в мрежата за 0:1.

Селта опита да реагира и започна да пренася събитията в половината на своя противник. Те получиха подсилване след 33 минути игра, когато защитникът на гостите Виктор Чуст беше изгонен от игра с червен картон. Чуст се сблъска на ъгъла на наказателното поле с Яго Аспас, а ситуацията изглеждаше на пръв поглед стандартно единоборство. Но не така мислеше съдията Хесус Хил Мансано, който изгони с червен картон бранителя.

Чак през второто полувреме атаките на Селта станаха по-стройни и те изравниха в 57-ата минута чрез датчанина Странд Ларсен, който се разписа в 50-ия си мач за клуба. Той бе застанал на задна греда и прати топката във вратата след асистенция на Мануел Санчес.