site.btaХеттрик на Брад Маршан за победа на Бостън срещу Кълъмбъс в НХЛ

Хеттрик на Брад Маршан за победа на Бостън срещу Кълъмбъс в НХЛ
снимка: АП/Jeffrey T.Barnes

Брад Маршан реализира хеттрик в рамките на една третина за победата на Бостън над Кълъмбъс с 3:1 в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Кълъмбъс поведе с гол на Буун Дженър през първата част, но капитанът на Бостън Маршан вкара три гола в последната част и донесе успеха за лидера в Атлантическата дивизия Бостън.

Чарли Макавой записа две асистенции за последните две попадения на Маршан в своя мач номер 400 в НХЛ.

С хеттрик се отличи и Артьоми Панарин за победата на Рейнджърс с 6:5 срещу Сан Хосе. Панарин вкара първите два гола за Рейнджърс, а в последната третина оформи хеттрика си, който е негов пети в кариерата.

Рейнджърс дели първото място в класирането на НХЛ заедно с Бостън. Двата отбора имат по 37 точки.

Нешвил се върна на победния път след успех срещу Бъфало с 2:1. Филип Форсберг и Яков Тренин вкараха головете за тима на Нешвил, който загуби предишните два мача, след като преди това бе в серия от шест поредни победи.

Виктор Олофсон се разписа за Бъфало.

Вратарят с български корени Александър Георгиев спаси 34 удара, но усилията му не бяха достатъчни и неговият отбор Колорадо загуби от Лос Анджелис с 1:4.  Поражението е трето поредно за Колорадо.

Кинтон Бифийлд вкара два гола, а по един за успеха на "кралете" добавиха Тревър Мур и Дрю Даути.

За "лавината" почетен гол вкара Джош Менсън.

Към 02:37 на 25.07.2024 Новините от днес