site.btaСпас Байрев записа 30 точки за победа на Берое срещу ЦСКА във волейболното първенство

Снимка: БТА

Спас Байрев записа 30 точки и Берое направи обрат за победа с 3:1 (21:25, 25:18, 25:23, 25:21) срещу ЦСКА в мач от осмия кръг на българското първенство по волейбол за мъже. Така старозагорци се изкачиха на шесто място с 12 точки, а "червените" останаха трети с 15.

Лидери в класирането са Хебър и Левски с по точка пред отбора на ЦСКА.

ЦСКА спечели първия гейм с 25:21, но Берое взе следващите два на 18 и 23 точки.

"Червените" имаха леко предимство в четвъртия гейм, но Берое дръпна значително за първи път благодарение най-вече на основния си реализатор Байрев. Той записа точка в атака за 17:16, след което направи блокада за две преднина. Латунов също спря атака на ЦСКА в следващото разиграване за 19:16.

Гостите от София се доближиха бързо на една точка при 18:19, но Байрев отново завърши две поредни атаки за беройци и възстанови преднината им при 21:18. Вторият най-добър реализатор в първенството сам отбеляза последните пет точки за старозагорци и те триумфираха с 3:1 гейма.

Байрев бе водещ реализатор с 34 точки, сред които два аса и три блокади, а Трифон Лапков завърши с 22 за Берое. За ЦСКА най-резултатни бяха Страхиня Бързакович и Хорхе Гарсия с по 21.

Първенство на България по волейбол за мъже, осми кръг:

Берое 2016 - ЦСКА                                    3:1 (21:25, 25:18, 25:23, 25:21)

Раковски-1964 - Левски София                1:3 (18:25, 18:25, 27:25, 21:25)

Добруджа 07 - Марек Юнион-Ивкони    2:3 (25:22, 20:25, 20:25, 25:16, 12:15)

Пирин - Черно море                                 1:3 (21:25, 25:22, 12:25, 20:25)