site.btaЧерно море победи Етър с гол на Васил Панайотов в осмата минута на добавеното време

Снимка: БТА

Първенство на България по футбол, мач от 19-ия кръг на efbet Лига между Етър (Велико Търново) и Черно море (Варна):

Етър (Велико Търново) - Черно море (Варна) - 1:2 (0:0)
голмайстори: 0:1 Влатко Дробаров 59, 1:1 Мартин Тошев 90+5 от дузпа, 1:2 Васил Панайотов 90+8
червен картон: Мазир Сула 87 (Черно море)
стадион: "Ивайло", Велико Търново
главен съдия: Ивайло Стоянов
жълти картони: Ловре Кнежевич, Илкер Будинов, Осама Алу, Пламен Димов (Етър); Даниел Димов, Влатко Дробаров (Черно море)
състав на Етър: Мартин Величков, Кольо Станев, Георги Ангелов, Пламен Димов, Мартин Николов, Мосес Кандидус (90-Янко Ангелов), Николай Янков (46-Осама Алу), Ловре Кнежевич (65-Владислав Найденов), Илкер Будинов (65-Димо Бакалов), Шахредин Букхолда и Ивайло Димитров (74-Мартин Тошев).
състав на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Даниел Димов, Васил Панайотов, Александър Василев, Виктор Попов, Пабло Гарсия, Алекс Фернандес, Мазир Сула и Исмаил Иса (80-Атанас Илиев).

Васил Панайотов бе точен в осмата минута на добавеното време и Черно море (Варна) спечели трудна победа с 2:1 срещу Етър (Велико Търново) в мач от 19-ия кръг на българската футболна efbet Лига. Така "моряците" се изравниха с ЦСКА-София на върха в класирането с по 42 точки от 19 мача.

Лудогорец е трети с шест точки пасив и два двубоя по-малко от лидерите.

Мачът започна с положение за Черно море в петата минута, когато Мазир Сула се освободи с дрибъл в наказателното поле на домакините и стреля, но уцели тялото на защитника Пламен Димов. Нападателят на "моряците" получи шанс да стреля и след 20 минути игра, но отново Димов блокира удара му.

Сула бе най-активният играч на Черно море и отново получи шанс да вкара в края на полувремето. Той уцели напречната греда от пряксвободен удар, а Живко Атанасов не успя да се разпише на добавка.

Етър създаде първото си положение в началото на втората част, след като Шахредин Букхолда изведе Ивайло Димитров сам срещу вратаря, но ударът на нападателя мина покрай страничната греда.

Черно море се възползва и поведе в 59-ата минута чрез Влатко Дробаров, който бе точен след центриране на Александър Василев.

"Моряците" останаха с човек по-малко в 87-та минута, когато Мазир Сула бе изгонен с втори жълт картон заради изблъскване на съперник без топка. Етър натисна в добавеното време и стигна до изравняване в петата минута с гол на Мартин Тошев от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Черно море.

Гостите от Варна обаче намериха сили за победен гол. Пламен Димов не успя да изчисти дълго центриране в наказателното поле на Етър и топката се отклони към Васил Панайотов, който бе точен от близко разстояние за крайното 2:1.

Така Етър остана последен с осем точки от 19 мача и пет пасив от Ботев (Враца).