site.btaУест Хям, Фрайбург, Брайтън, Аталанта, Спортинг Лисабон и Рен се класираха напред в Лига Европа

Снимка: AP Photo/Thanassis Stavrakis

След изиграване на част от петите мачове в груповата фаза на Лига Европа стана ясно, че няколко отбора си гарантираха участие в следващата фаза. Това са английските Уст Хям и Брайтън, германският Фрлайбург, италианският Аталанта, португалският Спортинг Лисабон и френският Рен.

Уест Хям се наложи трудно над сръбския Бачка Топола с 1:0 като гост с попадение на Томаш Соучек в края.

Фрайбург разгроми гръцкия Олимпиакос с 5:0 у дома. Хеттрик отбеляза Михаел Грегорич, а по едно попадение добавиха Килиан Силдилия и Ритсу Доан.

В група "В" Брайтън се наложи нас АЕК Атина в гръцката столица с 1:0 с гол на Жоао Педро.

Аталанта и Спортинг Лисабон направиха миролюбиво реми 1:1 в Бергамо, което класира и двата тима напред. Бергамаските откриха резултата чрез национала Джанлука Скамака, а Маркъс Едуърдс изравни за "лъвовете" след почивката.

В другия мач от групата полският Раков надигра Щурм Грац с 1:0, като победния гол бе дело на Джон Йебоа.

Рен победи Макаби Хайфа с 3:0 на неутларния терен "Пушкаш Арена" в Будапеща. Мартен Терие, Амин Гуири и Фалиан Ридер бяха голмайсторите за френския отбор.

Спарта Прага победи Бетис Севиля с 1:0 с попадение на Лукаш Хараслин след почивката.