site.btaГрешка на вратаря Онана коства победата на Манчестър Юнайтед в Истанбул, ПСВ се наложи над Севиля

Снимки: AP Photo team

Манчестър Юнайтед пропиля аванс от два гола и завърши 3:3 като гост на Галатасарай в среща от група А на Шампионската лига. Англичаните трябва да се сърдят на вратаря си Андре Онана, чиито грешки им костваха успеха и с това стопиха още шансовете си да продължат в елиминациите.

Алехандро Гарначо и Бруно Фернандеш вкараха за 2:0 за гостите. През втората част Скот Мактоминей отново направи два гола преднина за Юнайтед, разписвайки се за 3:1. Два гола за домакините вкара Хаким Зиеш, а накрая за 3:3 се разписа Керем Актюркоглу.

В другата ранна среща ПСВ Айндховен победи с удар в последната минута Севиля с 3:2 и има 8 точки на 2-ото място в група В.

Още в 11-ата минута Юнайтед излезе напред в резултата, след като Бруно Фернандеш и Хьойлунд направиха комбинация, която беше завършена от Гарначо с мощен удар от малък ъгъл под гредата. 5 минути по-късно домакините претендираха за дузпа, но след като прегледа ситуацията с помощта на системата ВАР, съдията Хосе Санчес Мартинес не реагира.

Вместо това англичаните стигнаха до втори гол, дело на Бруно Фернандеш, който прати топката в мрежата с тупалка от близо 30 метра. Веднага след това Люк Шоу пропиля шанс да направи 0:3, а вместо това Хаким Зиеш от фаул намали. Вратарят Онана не се ориентира правилно, сбърка посоката и позволи топката да влезе във вратата.

10 минути след началото на второто полувреме Скот Мактоминей направи 1:3 след подаване на Аарън Уан-Бисака и по всичко личеше, че трите точки ще бъдат за Юнайтед. Но поредните грешки на вратаря Онана върнаха интригата в мача. Ново изпълнение на Зиеш от фаул от сравнително безобидно разстояние се превръна в гол заради нелепа намеса на стража.

В 71-ата минута Галатасарай възстанови равенството за 3:3. Керем Актюроглу изравни резултата, след като получи чудесно подаване от Зиеш, спря си топката и я би мощно в близкия ътъл.

До края на срещата и двата отбора атакуваха и можеха да стигнат до успеха, но повече голове не паднаха. След този резултат Гаратасарай има 5 точки на 2-ото място, а Копенхаген и Юнайтед са с по 4 след тях.

В група В Севиля отстъпи с 2:3 на свой терен на ПСВ Айндховен и на теория също отпадна от Шампионската лига. Те водеха чрез голове на Серхио Рамос и Юсеф Ен-Несири, накрая трябваше да загубят. Крилото на Севиля Лукас Окампос беше изгонен за два картона в рамките на четири минути и това отвори вратата за обрат от ПСВ Айндховен. За Серхио Рамос това е 16-и гол в Шампионската лига и по този показател той изравнява Роберто Карлош и Жерард Пике, които също имат толкова. Тримата стават и най-резултатните бранители в турнира.

В 68-ата минута Исмаил Сайбари намали на 1:2, след като прати топката в мрежата от воле. Девет минути преди края на редовното време сръбският халф Неманя Гудел си вкара автогол, а в 90-ата нападателят от САЩ Рикардо Пепи оформи пълния обрат с 2:3. В добавеното време играчите на Севиля останаха 9 на терена заради още един червен картон, сега показан на Франсиско Фернандо.

За седемкратните победители в Лига Европа все още има шансове да продължат в този турнир, но в последния мач трябва да победят Ланс като гости, който се очертава като директен съперник за тази квота.

Шампионска лига по футбол, срещи от 5-ия кръг в груповата фаза: Група А: Галатасарай (Турция) – Манчестър Юнайтед (Англия) 3:3 Байерн (Мюнхен) – ФК Копенхаген (Дания) по-късно днес Класиране: 1. Байерн (Мюнхен) 4 4 0 0 11:6 12 2. Галатасарай 5 1 2 2 10:12 5 3. Копенхаген 4 1 1 2 7:8 4 4. Манчестър Юнайтед 5 1 1 3 12:14 4 По-късно днес: Байерн (Мюнхен) – ФК Копенхаген Група В: Севиля (Испания) – ПСВ Айндховен (Нидерландия) 2:3 Арсенал (Англия) – Ланс (Франция по-късно днес Класиране: 1. Aрсенал 4 3 0 1 9:3 9 2. ПСВ Айндховен 5 2 2 1 7:9 8 3. Ланс 4 1 2 1 4:4 5 4. Севиля 5 0 2 3 6:10 2

Към 02:37 на 25.07.2024 Новините от днес