site.btaОтборът на Несебър завърши като есенен първенец в Югоизточната Трета лига след убедителна победа в последния си мач

ОФК Несебър приключи календарната 2023 година с поредната категорична победа – 5:1 над Сокол (Марково) в отложен мач от 18 кръг. Заради тежките метеорологични условия преди седмица, срещата беше пренасрочена за днес.

Два гола за успеха отбеляза Николай Дросев, а по един добавиха Никола Гавов, Генчо Далев и Петър Сърхошев. Домакините откриха резултата още в 3-ата минута с първото попадение на Дросев, а до 25-ата стана 3:0 с нов гол на Дросев и попадение на халфа Никола Гавов. През втората част гостите от Марково върнаха едно попадение при 4:0.

След успеха Несебър превзе върха в класирането на Югоизточната Трета лига с 64 точки, колкото има и вторият Спартак (Пловдив), но несебърлии имат предимство в преките двубои. На 3-о място е Саяна (Хасково) с 44, следват Гигант (Съединение) с 44 и Загорец (Нова Загора) с 34. В събота ще се играят три отложени мача от есенния дял, а срещата Карнобат – Созопол се мести за пролетта на 2024-а година.

Несебър спечели първенството на Югоизточната Трета лига миналата година, но се отказа от промоция заради финансови проблеми в полза на Черноморец 1919 (Бургас). И тогава "делфините" бяха по-добри, като спечелиха всички преди двубои и за първенство, и в Купата на Аматьорската лига срещу подгласника си.

Към 02:32 на 25.07.2024 Новините от днес