site.btaАталанта с кадрови проблеми преди домакинството на Спортинг Лисабон в мача между лидерите в група D на Лига Европа

снимка: AP/Armando Franca

Италианският Аталанта има кадрови проблеми преди домакинството на португалския Спортинг (Лисабон)в срещата от петия кръг на футболния турнир Лига Европа в четвъртък, съобщава "Рекорд".

Старши треньорът на бергамаските Джан Пиеро Гасперини не е сигурен дали ще може да разчита на някои свои титуляри в сблъсъка с "лъвовете". Десният полузащитник Давиде Дзапакоста бе принудително заменен в 33-тата минута от срещата от калчото през уикенда срещу шампиона Наполи (1:2), а по-късно и левият краен бранител Сеад Колашинац трябваше да напусне терена след единоборство с нигерийския нападател на неаполитанци Виктор Осимен.

Освен това, двамата 33-годишни централни бранители Рафаел Толой и Хосе Паломино лекуват мускулни травми и също са под съмнение за двубоя със Спортинг.

Заради всички тези проблеми се отворя възможност за изява на 20-годишния защитник и младежки национал на Италия Джовани Бонфанти, който влезе принудително в сблъсъка с Наполи.

Спортинг заминава за Италия с добро настроение след разгромната победа с 8:0 над Думиензе в турнира за купата на Португалия снощи.

Аталанта е лидер в група D на Лига Европа с 10 точки и без поражение в надпреварата, като постигна успех с 2:1 срещу съперника в първия мач в Лисабон. Португалците пък заемат втората позиция със 7 пункта.