site.btaСептември, Левски (Сф), Ботев (Пловдив) и ЦСКА-София се класираха за полуфиналите за Купа БФС при юношите (старша възраст)

снимка: пресслужба Лудогорец

Отборите на Септември (Сф), Ботев (Пловдив), Левски и ЦСКА-София се класираха за полуфиналите в турнира за Купата на БФС при юношите (старша възраст).

Турнирът при родените през 2006-а година ще определи българския представител в Младежката лига на УЕФА през есента. Двубоят между Левски и Лудогорец приковаваше най-сериозен интерес, още повече разградчани бяха актуални носители на трофея.

В първата среща преди седмица на базата Гнездо на орли двата тима завършиха 2:2. Но столичани можеха да съжаляват тогава, тъй като в големи периоди от мача водеха с 2:0 и в края допуснаха изравняване.

Днес на стадион Георги Аспарухов гостите от Разград поведоха още преди почивката, а истинска драма настъпи в последните 5 минути на редовното време. Младите левскари, водени от треньора Христо Арангелов, обърнаха хода на събитията с два сходни гола след изпълнение на ъглови удари.

Най-напред Никола Кунчев изравни 4 минути преди последния съдийски сигнал. И когато вероятно много хора очакваха продълженията заради общия резултат 3:3, на сцената излезе централният защитник Стоян Добрев. В първата минута на добавеното време снажният бранител реагира много бързо и правилно при поредното центриране от дясно от ъгловото флагче, извиси се и безпощадно заби топката във вратата на гостите.

Другите три четвъртфинала преминаха доста по-спокойно от гледна точка на интригата. ЦСКА-София и Ботев (Пловдив) постигнаха втори победи. Армейците надвиха Славия с 3:0 и продължават с общ резултат 4:0. Ботев (Пловдив) смаза Спартак (Плевен) с 9:0 след друг успех с подобен резултат в първата среща – 7:2.

Септември (София) пък отстрани Локомотив (Пловдив) с 4:1 в двата мача и 3:0 при реванша. Жребият за полуфиналите ще се тегли през пролетта на 2024-а година.

Станаха ясни полуфиналистите и при децата. Това са Лудогорец, който постигна две победи над ЦСКА-София, Славия, Левски и изненадата Ботев (Враца). Врачани изхвърлиха изненадващо Черно море (Варна).