site.btaЕтър обърна Черноморец с хеттрик на Шано, Берое с труден успех във Видин

Етър обърна Черноморец с хеттрик на Шано, Берое с труден успех във Видин
снимка: Етър ВТ

Отборът на Етър (Велико Търново) победи Черноморец (Бургас) с 3:2 след продължения в 1/16 финална среща за Купата на България, играна на стадион "Лазур" в Бургас.

"Болярите" направиха пълен обрат, като от 2:0 за домакините обърнаха мача с  хеттрик на французина Шахредин Бухолда-Шано. Мачът се игра на много тежък терен при непрекъснат дъжд. Дебют на вратата на Етър направи италианският вратар Алесандро Гуарноне.

Домакините започнаха по-агресивно в началото, но играта се водеше предимно в центъра и до средата на полувремето нямаше сериозни опасности пред двете врати. В 31-ата минута Етър направи първата си добра атака - Шано намери Владислав Найденов, който изведе Илкер Будинов на отлична позиция, чийто удар обаче мина над гредата.

Черноморец поведе при първата си по-опасна атака в 36-ата минута. След пробив отдясно на Георги Господинов последва центриране към дузпата, откъдето Петър Пейчев не остави шанс на вратаря Гуарноне - 1:0.

"Виолетовите" потърсиха изравняване и първо удар на Шано Бухолда бе спасен от вратаря на домакините, а в 41-ата минута той отрази и нов удар на етърци.

Втората част започна с непрекъснати атаки на "болярите", които доведоха само до един пропуск на Ивайло Димитров след разбъркване. Вместо това в 57-ата минута черноморци удвоиха резултата с красив прехвърлящ удар от 35 метра на Артьом Холод.

Шано Бухолда обаче изравни резултата с два бързи гола. В 77-ата минута французинът получи пас отляво от Мартин Николов и намали, а само след две минути с нов удар прокара топката под плонжа на вратаря за 2:2. До края нови голове не паднаха и се стигна до продължения.

Отново Шано вкара страхотен гол с удар от 22 метра в 94-ата минута за 2:3. Французинът стана първият чуждестранен футболист с хеттрик в официален мач в историята на Етър. Две минути по-късно Етър остана с човек по-малко, след като Мариян Иванов получи втори жълт и червен картон. До края обаче "болярите" удържаха, като дебютантът Гуарноне спаси два удара, и елиминираха Черноморец, като на осминафиналите на 7 декември ще приемат Ботев (Пловдив).

В другата 1/16-финална среща, играна днес, Берое елиминира втородивизионния Бдин Видин с 2:1 след продължения.

Старозагорци поведоха след автогол на Георги Иванов в 59-а минута, но само две минути по-късно видинчани изравниха с попадение на Цветомир Тодоров.

До края на редовното време нов гол не падна и се стигна до продължения, в които елитният тим на Берое стигна до успеха с гол на Леандро Годой в самия край на първото продължение.

Така Берое си осигури класиране на осминафиналите, където ще срещне състава на ЦСКА 1948.

Към 15:54 на 25.07.2024 Новините от днес