site.btaБотев (Пловдив) победи Марица (Пловдив) в контролна среща

Ботев (Пловдив) победи Марица (Пловдив) в контролна среща
Снимка: Официален сайт на ПФК Ботев (Пловдив)

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с категоричното 4:0 втородивизионния Марица (Пловдив) в контролна среща, играна на клубната база на "канарчетата" в квартал "Коматево". Головете за успеха на "жълто-черните" реализира Мартин Секулич, Уме Емануел, Антоан Бароан и Константинос Балоянис.

В 18-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Марица. Мартин Секулич застана зад топката и не сгреши за 1:0.

Три минути след това Димитър Папазов пропусна на празна врата, след като Секулич се възползва от грешка в защитата и комбинира с левия краен защитник на “канарчетата”, който обаче не успя да реализира.

Два гола на Ботев в началото на втората част бяха отменени заради засада, но в 58-ата минути все пак Уме Емануел удвои аванса на своя тим, останал очи в очи с Илия Николов.

В 69-ата минута Антоан Бароан покачи на 3:0, а в 86-ата Балоянис оформи крайния резултат - 4:0.

Интересното е, че двата тима изиграха контролна среща преди месец по време на предишната пауза в шампионата заради мачовете на националните отбори и тогава Ботев (Пловдив) отново спечели с 4:0.

Към 10:25 на 25.08.2024 Новините от днес