site.btaСлавия постигна домакински успех срещу Ботев Враца в Първа лига

Славия постигна домакински успех срещу Ботев Враца в Първа лига

Мач от 17-ия кръг в Първа футболна лига:

червен картон: Диого Барбоса (Ботев Враца) 77
жълти картони: Мартин Георгиев, Кристиян Стоянов (Славия), Спас Георгиев, Диого Барбоса, Марко Мажуга, Браян Мендоса (Ботев Враца)
стадион "Александър Шаламанов"
състави
Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Мартин Георгиев, Виктор Генев, Венцислав Керчев, Ерол Дост, Кристиян Стоянов (69-Емил Мартинов), Иван Минчев (89-Владимир Николов), Емил Стоев (69-Денислав Александров), Тони Тасев (90-Роберто Райчев), Галин Иванов (89-Велко Йеленкович)
Ботев: Федерико Бариос, Диого Барбоса, Мартин Христов, Бубакар Траоре (87-Мартин Кавдански), Спас Георгиев (81-Браян Мендоса), Едуарди Кунде, Марио Киконда (81-Красимир Тодоров), Стефан Велев, Марко Мажуга, Мартин Смоленски (68-Жан-Пиер да Силва), Даниел Генов (67-Момчил Цветанов)

Славия постигна победа с 1:0 у дома срещу Ботев Враца в първи двубой от 17-ия кръг в Първа лига.

В 11-ата минута на двубоя Иван Минчев изведе Тони Тасев на стрелкова позиция, крилото излезе сам срещу Федерико Бариос, но ударът му мина на сантиметри покрай вратата на Ботев. При тази ситуация беше маркирана и засада, която не беше преразгледана, защото не се стигна до попадение.

Последваха скучни минути, на игра в центъра на терена и без почти никакви опасности в двете наказателни полета.

В 44-ата минута Тасев центрира от ъглов удар и младият Мартин Георгиев отблизо с тяло откри резултата в полза на "белите". Това е първо попадение за защитника в мъжкия състав на Славия.

Втората част започна с натиск за домакините. В 50-ата минута Тони Тасев се измъкна на скорост от защитата на врачани и подаде към Галин Иванов, който от няколко метра стреля в обсега на Бариос, отбил кълбото в ъглов удар.

В 77-ата минута Диого Барбоса извърши нарушение в центъра на терена и получи втори жълт и съответно червен картон, а удар на Емил Мартинов срещна напречната греда на вратата на Ботев Враца.

Три минути преди изтичане на редовното време Денислав Александров беше изведен на голова позиция, но отново стреля във Федерико Бариос.

Втория пореден успех осигури актив от 17 точки за "белите", които са на 13-то място в класирането.

Ботев Враца допусна шесто последователно поражение в Първа лига е със само 10 точки на 15-та позиция.

Към 03:57 на 25.07.2024 Новините от днес