site.btaНикола Йокич изведе Денвър до победа над Голдън Стейт, Джоел Ембийд над всички за успеха на Филаделфия срещу Бостън

Никола Йокич вкара 35 точки за Денвър при победата над Голдън Стейт / снимка: АП/David Zalubowski

Денвър Нъгетс спечели със 108:105 при домакинството си на Голдън Стейт Уориърс в един от най-очакваните сблъсъци през сезона в Националната баскетболна асоциация.

Водени от центъра си Никола Йокич, който реализира 35 точки и овладя 13 борби, "буците" се добраха до победата в мача между последните два шампиона в лигата.

Домакините имаха водачество в резултата през почти целия мач, но в началото на последната четвърт се оказаха в ролята на изоставащи при 76:81. Много силни минути в края обаче изигра плеймейкърът на Нъгетс Реджи Джаксън, който вкара 10 от всичките си 20 точки в последната четвърт.

Въпреки силния си мач, Йокич можеше да се превърне в грешник за Денвър в края. При резултат 107:105 сърбинът пропусна два наказателни удара и даде топката в ръцете на Стеф Къри. Звездата на Уориърс обаче също не успя да вкара при атаката си към коша на Денвър и така домакините се поздравиха с осмия си успех от началото на сезона.

След Йокич и Джаксън трети по резултатност за победителите бе Майкъл Портър-младши с 14 точки.

В тима на Голдън Стейт Стеф Къри се отличи с 23 точки, а 15 вкара Клей Томпсън.

В дербито на върха в Източната конференция Филаделфия 76ърс победи у дома Бостън Селтикс със 106:103.

Първата битка за сезона между двата големи съперника в Атлантическата дивизия премина изцяло в полза на Сиксърс, които постигнаха и шестата си поредна победа.

Над всички в мача бе Джоел Ембийд. Носителят на приза за "Най-полезен играч" запълни статистиката с 27 точки, 10 борби и 4 чадъра, а Филаделфия не изпусна водачеството нито за секунда от средата на втората четвърт.

Още 25 точки за Сиксърс реализира Тайрийс Макси, а Тобайъс Харис отбеляза 17.

За тима на Бостън, който допусна втора поредна загуба, Кристапс Порзингис вкара 29 точки. Латвиецът обаче не получи помощ от двете големи звезди на "келтите" - Джейсън Тейтъм и Джейлън Браун, които вкараха съответно само 16 и 11 точки и стреляха общо 10 от 27 от игра.

Много тежко поражение записа отборът на Лос Анджелис Лейкърс, който бе разбит с 94:128 при гостуването си на Хюстън Рокетс.

"Езерняците" допуснаха трета поредна загуба, след като отстъпиха с поне 7 точки разлика във всяка една от четвъртите на мача.

За Хюстън най-резултатен бе Джейлън Грийн с 28 точки, като те бяха реализирани в рамките на първите три четвърти.

Още 19 точки за четвъртия пореден успех на "ракетите" прибави турският център Алперен Шенгюн, а Джа'Шон Тейт вкара 14 точки от пейката.

За Лейкърс японецът Руи Хачимура отбеляза 24 точки, 22 прибави Д'Анджело Ръсел, а ветеранът ЛеБрон Джеймс се отчете с още 18 точки.