site.btaЛивърпул се спаси от загуба от новака Лутън с гол на Луис Диас в добавеното време

Луис Диас спаси Ливърпул от загуба срещу Лутън / снимка: АП/Alastair Grant

С гол на нападателя Луис Диас в петата минута на добавеното време Ливърпул се добра до равенство 1:1 при гостуването на си на новака във Висшата лига Лутън.

Мърсисайдци създадоха много повече положения от съперника си, но "шапкарите" бяха много по-близо до това да вземат трите точки на собствения си стадион "Кенилуърт Роуд". Те поведоха в 80-ата минута чрез Таит Чонг, но попадението на юношата на Манчестър Юнайтед в крайна сметка не се оказа достатъчно за победата.

Още в петата минута Дарвин Нунес пропусна първия добър шанс за гол за гостите от Ливърпул. В 13-ата минута уругваецът уцели и гредата на вратата на Томаш Камински, а след него и Диого Жота не успя да преодолее вратаря на домакините.

В 70-ата минута Нунес направи непростим пропуск. Мохамед Салах свали едно центриране и предостави топката на напълно непокрития уругваец, който обаче от около три метра стреля високо над вратата.

Пропуските на бившия играч на Бенфика за малко да се окажат фатални за гостите, тъй като в 80-ата минута Лутън организира контратака четирима на двама, при която халфът Чонг остана сам срещу Алисон Бекер и го преодоля за 1:0.

До края домакините се прибраха дълбоко в своята половина, но не успяха да запазят преднината си. В 95-ата минута Харви Елиът центрира към далечната греда, където Луис Диас надскочи персоналния си пазач и с глава отбеляза за крайното 1:1.

След равенството Ливърпул събра 24 точки и след 11 кръга заема трето място, на три зад шампиона Манчестър Сити. Лутън е на 17-о място с 6 точки.