site.btaЛанс вкара четири гола на Нант и се изкачи в средата на френската Лига 1

Ланс вкара четири гола на Нант и се изкачи в средата на френската Лига 1
снимка: АП

Флориан Сотока вкара два гола и асистира за още един, а Ланс отнесе с 4:0 Нант в среща от 10-ия кръг на френската Лига 1. Ланс събира 12 точки от третата си победа в последните пет мача и се изкачва на 9-о място. Нант е на 7-о място с 14.

Гостите от Нант започнаха активно срещата и в 11-ата минута създадоха чудесна ситуация чрез Кантен Мерлен. Вратарят Брис Самба обаче спаси. До 25-ата минута Ланс не беше създал нито една атака, но само две минути по-късно домакините стигнаха до дузпа, спечелена  от Жан-Шарл Кастелето, който беше препънат. Но Флориан Сотока я вкара и даде преднина на Ланс.

След началото на второто полувреме Ланс продължи да доминира и удвоиха преднината си, когато Факундо Медина стреля с по-слабия си десен крак от границата на наказателното поле. В 72-ата минута домакините получиха нова дузпа, този път заради фаул срещу Еле Уахи. Отново Сотока застана зад топката и вкара. В последната минута пак той беше в основата на четвъртия гол, асистира на Ел Аянауи за крайното 4:0.