site.btaОтава победи Тампа Бей в мач от НХЛ

снимка: АР

Национална хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:

Отава – Тампа Бей – 5:2

Анахайм – Каролина – 6:3

Капитанът Брейди Ткачук вкара два пъти и направи асистенция на Владимир Тарасенко, който записа първия си гол като част Отава Сенаторс при победата с 5:2 над Тампа Бей Лайтнинг с 5:2.

Ткачук се разписа във втората и третата част и помогна на Сенаторс да запишат четвъртия си поредет успех у дома срещу съперника от Атлантическата дивизия- Лайтнинг.

Матьо Жозеф и Тим Щутцле също отбелязаха за Отава, а вратарят Йоонас Корписало направи 22 спасявания. Тампа Бей бе без своя капитан Стивън Стамкос, който има проблеми с контузия. В негово отсъствие Танер Жано се отчете с гол и асистенция, а Антъни Сирели отбеляза. В своя дебют в НХЛ 29-годишният вратар Мат Томкинс спря 33 от 37 изстрела.

Франк Ватрано записа своя четвърти хеттрик в кариерата си при победата на Анахайм Дъкс над гостуващия Каролина Хърикейнс с 6:3. Кам Фаулър записа гол и асистенция, като Сам Карик и Павел Минтюков също се разписаха. Това беше и първата победа в НХЛ за новия треньор на Дъкс Грег Кронин. Райън Строум и Мейсън Мактавиш добавиха по две асистенции, а Лукас Достал направи 32 спасява за Анахайм.

Теуво Теравайнен отбеляза два гола, а Мартин Нечас също бе точен за Каролина, който допусна първата си загуба за сезона. Анти Раанта завърши с 19 отразени удара.

Към 12:28 на 26.07.2024 Новините от днес