site.btaБългария зае второ място в крайното класиране на Европейската купа по бокс в Будва

снимка: Федерация по бокс

Отличното представяне на България на Европейската купа в Будва даде отражение и върху крайното отборно класиране. Състезателите водени от Жоел Арате направи много силен турнир в Черна гора, като от 8 участника страната ни излъчи петима финалисти. Ергюнал Себахтин (48 кг) и Хавиер Ибаниес (57 кг) спечелиха златни медали от турнира, а със сребро се поздравиха Ясен Радев (54 кг), Радослав Росенов (60 кг) и Йордан Морехон (+92 кг).

В резултат на много силните изяви на боксьорите, отборът зае второ място в крайното подреждане, печелейки общо 3 купи. Тимът ни бе воден от треньорите Жоел Арате, Валентин Поптолев и Александър Александров. Това е поредният голям успех за България на боксовия ринг през последните години и доказателство за много добрата работа и правилния път, по който е поело ръководството на БФ Бокс.