site.btaОБНОВЕНА Ергюнал Себахтин и Хавиер Ибанес спечелиха титлите на Европейската купа по бокс в Будва

Ергюнал Себахтин спечели Европейската купа по бокс в Будва / снимка: БТА

Ергюнал Себахтин и Хавиер Ибанес спечелиха златни медали за България на Европейската купа по бокс за мъже в Будва. Със сребърни медали се поздравиха Ясен Радев, Радослав Росенов и Йордан Морехон.

Във финала в категория до 48 килограма 22-годишният Себахтин надигра руснака Артиш Соян с 4:3 съдийски гласа. Той спечели първия рунд с 3:2 гласа, загуби втория с 2:3, но в решителния трети съдиите прецениха, че той е бил по-добрият боксьор на ринга и отсъдиха в негова полза.

Напълно убедителен в мача за титлата при 57-килограмовите бе Ибанес. Шампионът от Европейските игри в Полша това лято срази с 5:0 гласа опитния испанец Габриел Ескобар. Роденият в Куба Ибанес имаше категорично предимство и в трите рунда и заслужи не само титлата, но и шампионския чек от 15 000 долара.

При 54-килограмовите Ясен Радев отстъпи в битката за златото с 0:5 на руснака Максим Кузнецов. Радев спечели първия рунд, но не успя да задържи нивото на играта си и в следващите два съдиите дадоха предимство на руския представител.

При 60-килограмовите Радослав Росенов загуби със същия резултат от трикратния световен шампион Софиан Умиа от Франция.

В края на днешния състезателен ден на ринга се качи и последният български представител в турнира - Йордан Морехон. Във финала в категория над 92 килограма той отстъпи с 0:5 гласа на хърватина Марко Милун, който категорично бе по-добрият боксьор и в трите рунда на мача.

Шампионите в турнира получават по 15 000 долара от наградния фонд, а финалистите по 10 000.

Към 01:28 на 25.07.2024 Новините от днес