site.btaЛокомотив (Горна Оряховица) и Спартак (Варна) не излъчиха победител в мъжкото хандаблно първенство, Шумен 61 и Фрегата продължават без грешка

снимка: Пиксабей

Срещи от третия кръг на мъжкото хандбално първенство на България:

Локомотив (Горна Оряховица) - Спартак (Варна) - 20:20 (9:9)
Левски (Левски) - НСА    (София)                            - 34:33 (16:16)
Добруджа (Добрич) - Фрегата (Бургас)                  - 23:29 (13:15)
Чардафон (Габрово) - Шумен 61                            - 29:38 (12:18)
Осъм (Ловеч) - почива

В класирането водят Шумен 61 и  Фрегата с пълен актив от по 6  точки, следвани от Добруджа с 4, Локомотив (Горна Оряховица) с 3 и мач по-малко, Левски и Чардафон - по 2, Спартак (Варна) с 1 и Осъм с 0.

Вицешампионът Локомотив (Горна Оряховица) и  Спартак (Варна) завършиха 20:20 (9:9) в дербито от третия кръг на мъжкото хандбално първенство. Двубоят се игра в "Арена Бяла".

"Железничарите", които бяха символични домакини, стартираха по-добре и водеха с 6:2 в средата на първата част, но пет минути преди почивката варненци стигнаха до 8:8 и равенството се запази до края на полувремето.

Спартак поведе с 12:10 в 36-ата минута, но с три поредни гола в следващите пет минути Локомотив обърна до 13:12,  а  в последствие "железничарите" дори увеличиха преднината си и в 57-ата минута имаха аванс от 20:17. Последваха няколко грешки в нападение на локомотивци и варненци се възползваха, за да стигнат до изравнителен гол 40 секунди преди края, а с това и до първа точка от началото на сезона.

Шампионът Шумен 61 продължава без грешка  след 38:29 (18:12) в залата на Чардафон, а Фрегата също остава с пълен актив от 6 точки след 29:23 (15:13) срещу Добруджа в Добрич.