site.btaЧелси записа категоричен успех срещу Бърнли във Висшата английска лига

Челси записа категоричен успех срещу Бърнли във Висшата английска лига
снимка: АП

Челси спечели убедително с 4:1 като гост срещу Бърнли в двубой от осмия кръг в шампионата на Англия.

Уилсън Одобер след четвърт час игра с удар в десния ъгъл даде аванс в полза на "виненочервените", но автогол след рикошет в Амен Ал Дахил изравни резултата в полза на столичани.

Четири минути след почивката Витиньо извърши нарушение в наказателното поле на домакините и Кол Палмър реализира отсъдената дузпа в полза на Челси.

Конър Галахър асистира за Рахим Стърлинг, който се разписа в 65-ата минута за 3:1.

Десет минути след това Палмър подаде за Никълъс Джаксън и той оформи крайното 4:1 в полза на лондончани, които се намират на 10-то място с 11 точки след третата си поредна победа.

Бърнли има само 4 пункта в зоната на изпадащите във Висшата лига.

Манчестър Юнайтед продължи с колебливите си изяви, но направи късен и драматичен обрат от 0:1 до 2:1 пред собствена публика срещу Брентфорд. В 26-ата минута попадение на Матиас Йенс даде аванс в полза на "пчеличките", които се виждаха победители в 90-ата минута на двубоя на "Олд Трафорд".

Влезлият като резерва Скот Мактоминей се разписа на два пъти във вратата на лондончани. В третата минута на допълнителното време Юнайтед изравни след точен шут при добавка на национала на Шотландия, а четири минути след това отново Мактоминей не остави шансове за вратаря на гостите Томаш Стракоша след удар с глава и асистенция на Хари Магуайър.

Отборът от Манчестър има 12 точки на 9 място в класирането. Брентфорд е със 7 точки на 14-та позиция.

Евертън победи с 3:0 у дома Борнемут след попадения на Джеймс Гарнър, Джак Харисън преди почивката, както и на Абдулай Докоре през втората част.

Фулъм се наложи с 3:1 над гостуващия Шефилд Юнайтед в друга среща от кръга.

По-късно днес е двубоят между Кристъл Палас и Нотингам Форест. В неделя Ливърпул гостува на Брайтън, докато Арсенал приема шампиона Манчестър Сити.