site.btaДомакинска загуба за шампиона Бяла, носителят на националната купа Етър 64 с първа победа за сезона в женското хандбално първенство

Срещи от втория кръг на женското хандбално първенство на България:

Сливница - Васил Левски - 32:24 (14:11)
Етър 64 - Академик-ПУ     - 39:30 (23:17)
Бяла - Свиленград             - 27:28 (11:10)

В класирането води Свиленград с пълен актив от 4 точки, пред Сливница с 3 точки, Бяла и Етър 64 с по 2 точки, Академик ПУ с 1 точка и Васил Левски с 0 точки.

Защитаващият титлата си Бяла загуби домакинството си на Свиленград с 27:28 (11:10) в среща от втория кръг на женското хандбално първенство на България.

Шампионките допуснаха обрат след почивката, а с това и първо поражение за сезона.

Носителят на националната купа Етър 64 постигна първа победа за сезона , след като надделя над гостуващия Академик ПУ с 39:30 (23:17).

Пловдивчанки,  които се завърнаха в елита след почти 19-годишно отсъствие, започнаха по-добре срещата и след десетина минути водеха с 6:4, но домакините постепенно намериха ритъма си на игра и малко след средата на първото полувреме обърнаха до 12:7 в своя полза.

В последствие "виолетовите" поддържаха аванс от 5-6 гола, а след почивката предрешиха окончателно мача със серия от шест безответни попадения, след която поведоха 36:24 в 44-ата минута и до края нямаха особени проблеми.

Миглена Христова и Стефани Петрова се разписаха до 9 пъти за Етър, а 8 гола добави Данислава Петрова.

За Академик ПУ най-резултатна беше Мария Маслева с 9 попадения.

В последната среща от кръга Сливница се справи с гостуващия Васил Левски с 32:24 (14:11).