site.btaТотнъм победи минимално Лутън, след като игра в намален състав цяло полувреме

Тотнъм победи минимално Лутън, след като игра в намален състав цяло полувреме
снимка: АП

Тотнъм победи с минималното 1:0 домакина Лутън в първи двубой от осмия кръг във Висшата английска лига. "Шпорите", които играха цяло второ полувреме с човек по-малко заради червен картон на Ив Бисума.

Двубоят на "Кенилуърт Роуд" започна с тотално превъзходство в полза на гостите, които пропуснаха да поведат в резултата чрез Педро Поро и Деян Кулушевски.

В допълнителното време на първата част Бисума направи симулация пред наказателното поле на Лутън, видя жълтия цвят на картона за втори път и беше отстранен от терена от главния съдия Джон Брукс.

В 52-ата минута на двубоя Тотнъм достигна до ценното попадение, което беше реализирано от Мики ван де Вен с удар от наказателното поле след асистенция на Джеймс Мадисън.

Малко след попадението Карлтън Морис от Лутън и Педро Поро от гостите пропуснаха да променят крайния резултат от мача.

"Шпорите" постигнаха втори пореден успех и общо шести през кампанията, като вече са на първо място в класирането с актив от 20 точки. Новакът в елита Лутън остана на 17-та позиция със само 4 точки.

По-късно днес Манчестър Юнайтед приема Брентфорд, а Челси гостува на Бърнли.

В неделя е дербито на кръга между Арсенал и шампиона Манчестър Сити. Също утре Ливърпул гостува на Брайтън.