site.btaВолейболният Левски победи сръбския Войводина в контролна среща в София

Волейболният Левски победи сръбския Войводина в контролна среща в София
Левски победи сръбския Войводина в контрола / снимка: БТА

Мъжкият волейболен отбор на Левски се пребори за победа и в четвъртата си контрола от предсезонната подготовка.

В зала "Левски София" в столицата момчетата на старши треньора Николай Желязков обърнаха до 3:2 (21:25, 19:25, 25:20, 25:22, 15:9) сръбския Войводина. Спарингът продължи близо 100 минути.

С контролата вицешампионът на Сърбия върна визитата, която Левски направи в края на миналия месец в Нови Сад. "Сините" участваха в традиционния мемориален турнир в памет на именитите волейболисти Жарко Петрович и Радован Дабич и спечелиха трофея след победи над гръцкия ПАОК, словенския Салонит и домакините.

В днешния мач срещу Войводина най-резултатен с 21 точки бе посрещачът Александър Къндев. Бразилският център Майкон Морейра добави 13 (3 блока), а диагоналът Венислав Антов се отчете с 11 точки.

Във вторник предстои още една контрола с Войводина. В петък и събота Левски гостува на Дея за проверки в Бургас.

Към 16:01 на 25.07.2024 Новините от днес