site.btaБелослава Кръстева и Момчил Петков продължават силното си представяне на Световното първенство по шахмат до 20 години

Българите Белослава Кръстева и Момчил Петков продължават силното си представяне на Световното първенство по шахмат до 20 години в Мексико Сити.

В надпреварата при девойките Кръстева спечели с белите партията си от седмия кръг срещу арменката Мирям Мкртчян. Така българката остана без загуба в турнира досега, а след пет победи и две ремита и актив от 6,0 точки тя заема второто място във временното класиране, на 0,5 точка от лидерката Кариса Ип (САЩ).

Кръстева ще играе с черните именно срещу Ип в осмия кръг.

В открития турнир Петков също е без поражение след първите си седем срещи. Той постигна три победи и четири ремита и с 5,0 точки заема 17-ото място в класирането, на 1,0 точка зад водача Марк'андрия Маурици (Франция).

В осмия кръг българинът ще играе с белите срещу Диего Флорес Кияс (Перу).

Световното първенство продължава до 1 октомври, като призьорите ще бъдат излъчени след изиграването на 11 кръга по швейцарската система.