site.btaСевиля се справи убедително с последния в Ла Лига Алмерия

Севиля се справи убедително с последния в Ла Лига Алмерия
снимка: АП

Отборът на Севиля, който стартира трудно в испанската футболна Лига, постигна успокояваща победа с 5:1 над очертаващия се като аутсайдер отбор на Алмерия в първата среща от 7-ия кръг. Севилци, които спечелиха Лига Европа през миналия сезон, до момента бяха в дъното на класирането. Но днес на стадион "Рамон Санчес Писхуан" вкараха пет гола и все чрез различни състезатели.

Още в 7-ата минута Лоик Баде получи центриране от страни, стреля с глава, но прати топката в горната греда. Юсеф Ен Несири обаче беше най-бърз при отскочилата топка и я вкара в мрежата.

Не беше минала и минута, а защитаващият титлата си в Лига Европа удвои преднината си, Доди Лукебакио  стреля топката в горния десен ъгъл, завършвайки отлична индивидуална атака.

Малко преди края на първото полувреме футболистите на Хосе Луис Мендилибар напрактика сложиха точка на спора, след като поведоха с 3:0. Попадението падна в 38-ата минута и негов автор стана Сусо, който получи топката от Джибрил Соу и наказа неориентираната защита на гостите.

След почивката головата гала на Севиля продължи. Адриа Педроса изпрати топката към Ерик Ламела. Той леко я чукна, тя се отклони в защитник и подлъжа вратаря Луиш Максимиано.

След това 4:0 домакините намалиха темпото и Алмерия стигна до почетен гол, реализиран от дузпа. Белгиецът Лагри Рамазани беше повален в наказателното поле и Луис Суарес превърна дузпата в гол. А в продълженията остана време за още един гол. Кике Салас след отлично центриране на Хуанлу Санчес оформи крайния резултат 5:1.

С това Севиля остана непобеден за четвърти пореден път във всички турнири, но въпреки това формата им не вдъхва оптимицъм преди дербито през уикенда срещу Барселона.

Първенство на Испания по футбол - срещи от 7-ия кръг в Примера дивисион:
Севиля - Алмерия 5:1 По-късно днес: Майорка - Барселона В сряда: Атлетик (Билбао) - Хетафе Виляреал - Жирона Реал (Мадрид) - Лас Палмас Кадис - Райо Валекано Валенсия - Реал Сосиедад В четвъртък: Гранада - Бетис Селта (Виго) - Алавес Осасуна - Атлетико (Мадрид) временно класиране: 1. Барселона 6 5 1 0 16:6 16 точки 2. Жирона 6 5 1 0 16:7 16 3. Реал Мадрид 6 5 0 1 11:6 15 4. Атлетик Билбао 6 4 1 1 11:4 13 5. Атлетико Мадрид 5 3 1 1 13:5 10 6. Валенсия 6 3 1 2 9:6 10 7. Райо Валекано 6 3 1 2 7:9 10 8. Реал Сосиедад 6 2 3 1 12:10 9 9. Кадис 6 2 2 2 6:8 8 10. Бетис 6 2 2 2 6:11 8 17. Севиля 6 2 1 3 11:9 7 11. Осасуна 6 2 1 3 7:8 7 12. Хетафе 6 2 1 3 8:11 7 13. Виляреал 6 2 1 3 9:11 7 14. Алавес 6 2 0 4 5:9 6 15. Лас Палмас 6 1 2 3 2:4 5 16. Майорка 6 1 2 3 7:10 5 18. Селта Виго 6 1 1 4 6:10 4 19. Гранада 6 1 0 5 9:17 3 20. Алмерия 6 0 2 5 8:18 2

Към 14:25 на 24.07.2024 Новините от днес