Първенство на България по футбол – Втора лига

site.btaСептември (София) победи Спартак (Варна) като гост в дербито на 10-ия кръг във Втора футболна лига

Септември (София) под ръководството на легендата на българския футбол Красимир Балъков постигна нова победа в първенството на Втора лига и затвърди лидерската си позиция. Столичани се наложиха с 2:1 при гостуването си на Спартак (Варна) в дербито на 10-ия кръг.

Двата отбора изпаднаха миналата година заедно от елита и изглеждаха най-подготвени за незабавно връщане. И докато Септември то доказва, тъй като има вече 24 точки на върха, то варненци направиха треньорска смяна, но тя не им помогна особено и те се намират на 4-о място с 19.

За Спартак всичко започна отлично и те бяха по-активни и доминиращи преди почивката. Но стигнаха до гол чак в добавеното време, когато Даниел Начев беше най-съобразителен в наказателното поле и от 7-8 метра прати топката в мрежата.

След почивката Спартак отново започна добре и можеше да удвои, но вратарят на гостите Димитър Шейтанов спаси опасен изстрел на Румен Руменов. В рамките на 4 минути обаче септемврийци обърнаха мача в своя полза. Най-напред в 68-ата минута Алиун Самб Бадара наказа грешка в защитата на Спартак. Той получи топката от своето поле, влезе между двамата централни защитници, които го настигнаха точно при изстрела му. Бадара стреля с левия крак, топката рикошира в крака на бранител и подлъга стража. А малко след това с уникален далечен изстрел по диагонала Митко Митков прати топката в горния ляв ъгъл.

Домакините тръгнаха да изравняват и накрая Румен Руменов можеше да изравни, но пак беше отказан от Шейтанов.

"Представяхме си малко по-различен мач. През първото полувреме абсолютна доминация на Спартак, без никакъв шанс за нас. И на почивката им казах, че ние няма какво да губим. Ние вече бяхме загубили всичко. И те ме разбраха. Заслугата е на футболистите. Много емоционален мач, но в крайна сметка най-важни си остават трите точки. Митко Митков и Бадара са офанзивни футболисти, познавам ги отлично и затова влязоха – за да вкарат голове. Най-лошото нещо е, че трябва да плащам банкет. Шампионата няма да се реши от тази наша победа и от тази загуба на Спартак. Има още много мачове. Хубавото е, че ние удържахме 1-ото място. Независимо с кого играем, винаги трябва да излизаме за победи", започна легендата.

За Септември предстоят два тежки мача с Монтана и Добруджа. Балъков беше попитан какво трябва да стане, за да се поздравят с победа: "Ако запазим ефективността си, а други да си вдигнат нивото, въпреки лошото първо полувреме днес, ще станат нещата. Загубихме два мача – с Янтра и Черноморец, които бяха само на ниво психология. Това показва, че за да върнем отбора в еfbet Лига, метално те трябва винаги да са на 100 процента".

Първенство на България по футбол, срещи от 10-ия кръг във Втора лига:
Спартак (Варна) - Септември (София) 1:2 (1:0) голмайстори: 1:0 Даниел Начев 45+2, 1:1 Алиун Самб Бадара 68, 1:2 Митко Митков 72 от събота: Бдин (Видин) - Струмска слава (Радомир) 1:0 (0:0) голмайстор: 1:0 Цветомир Тодоров 55 Спортист (Своге) - Литекс (Ловеч) 0:1 (0:1) Голмайстор: Евгени Игнатов 23 Беласица - Добруджа 1919 (Добрич) 1:1 (0:1) Голмайстори: 0:1 Димитър Пиргов 2, 1:1 Мариян Вангелов 56 Черноморец (Бургас) - Монтана 0:1 (0:1) голмайстор: 0:1 Филип Ежике 44 червени картони: Филип Ежике (Монтана) – 82-а минута, Мариян Димитров (Черноморец) – 90+8 Янтра 2019 (Габрово) - Черноморец (Балчик) 1:3 (1:0) ЦСКА 1948 II - Лудогорец II 2:1 (0:1) голмайстори: 0:1 Бранимир Костадинов 45+1, 1:1 Емил Виячки 65, 2:1 Илия Русинов 87 от петък: Марек (Дупница) - ОФК Спартак (Плевен) 4:1 (0:0) Голмайстори: 1:0 Христо Каймакански 54, 2:0 Николай Ганчев 67, 3:0 Боян Стойнев 77, 4:0 Даниел Гогов 89, 4:1 Атанасиос Пицолис 90+4 Марица 1921 (Пловдив) - Дунав (Русе) 0:1 (0:1) Голмайстор: 0:1 Минчев 20 временно класиране: 1. Септември 10 8 0 2 19:11 24 точки 2. Монтана 10 6 3 1 13:6 21 3. Марек 1915 (Дупница) 10 6 3 1 11:6 21 4. Спартак Варна 10 6 1 3 12:7 19 5. Добруджа 1919 10 4 4 2 12:8 16 6. Янтра 2019 (Габрово) 10 5 1 4 16:14 16 7. Дунав (Русе) 10 4 3 3 9:10 15 8. Струмска слава 10 4 2 4 14:12 14 9. ЦСКА 1948 II 10 4 2 4 12:13 14 10. Черноморец (Бургас) 10 3 4 3 10:11 13 11. Марица (Пловдив) 10 4 1 5 13:16 13 12. Спартак (Плевен) 10 4 0 6 13:15 12 13. Литекс 10 3 3 4 10:14 12 14. Черноморец (Балчик) 10 3 1 6 9:11 10 15. Беласица 10 2 3 5 8:11 9 16. Бдин 10 2 2 6 5:9 8 17. Лудогорец II 10 2 2 6 8:13 8 18. Спортист (Своге) 10 1 3 6 9:16 6

Към 14:28 на 24.07.2024 Новините от днес