site.btaИнтер (Милано) продължава без грешка в първенството на Италия след минимален успех над Емполи като гост

снимка: АП

Интер (Милано) продължава перфектния си старт в италианското първенство по футбол и отново има три точки преднина на върха, записвайки пета победа в петия кръг. Но за да стигнат до успеха, гостите от Милано се нуждаеха от зашеметяващо полуволе на Федерико Димарко, за да пробият най-накрая вратаря на домакините Етрит Бериша.

Домакините от Емполи са точно на обратния полюс – на последно място с пет загуби в пет мача. Днешната среща беше дебют за треньора Аурелио Андреацоли, който пое работата през седмицата.

Интер започна активно срещата и в началните минути Давиде Фратези и Хакан Чалханоглу бяха близо до отбелязване на гол, а единият от тримата албанци в състава на Емполи Ардиян Исмаили трябваше да спасява вратата си с чистене от голлинията. Интер продължи да диктува събитията на терена до края на първото полувреме, а поредните пропуски бяха на Фратези, Маркус Тюрам и на Федерико Димарко.

Поведението и на двата отбора не се промени през второто полувреме и беше ясно, че е нужно нещо специално, за да бъдат пречупени играчите на Емполи. 6 минути след началото на втората част Чалханоглу изпълни ъглов удар, който беше изчистен. Но левият халф-бек Дималко беше на мястото си и посрещна отскочилата топка със зверско полуволе, което нямаше как да бъде спасено от вратаря Бериша. Секунди по-късно Тюрам едва не удвои, но ударът му мина на сантиметри до гредата. Емполи се вдигна да търси първа точка и първи гол през сезона, но Ян Зомер показа концентрация и спаси шута на Филипо Ранокия от фаул.

Първенство на Италия по футбол, срещи от 5-ия кръг: Емполи - Интер Милано 0:1 по-късно днес: Аталанта - Каляри Удинезе - Фиорентина Болоня - Наполи Торино - Рома от събота: Милан - Верона 1:0 Сасуоло - Ювентус 4:2 Лацио - Монца 1:1 от петък: Салернитана - Фрозиноне 1:1 Лече - Дженоа 1:0 временно класиране: 1. Интер Милано 5 5 0 0 14-1 15 точки 2. Mилан 5 4 0 1 10-7 12 3. Лече 5 3 2 0 8-4 11 4. Ювентус 5 3 1 1 11-6 10 5. Фрозиноне 5 2 2 1 8-7 8 6. Наполи 4 2 1 1 8-5 7 7. Toрино 4 2 1 1 5-4 7 8. Фиорентина 4 2 1 1 9-9 7 9. Верона 5 2 1 2 4-5 7 10. Aталанта 4 2 0 2 8-5 6 11. Сасуоло 5 2 0 3 9-11 6 12. Болоня 4 1 2 1 3-4 5 13. Moнца 5 1 2 2 4-7 5 14. Рома 4 1 1 2 11-6 4 15. Лацио 5 1 1 3 5-8 4 16. Дженоа 5 1 1 3 4-8 4 17. Удинезе 4 0 3 1 1-4 3 18. Салернитана 5 0 3 2 4-9 3 19. Каляри 4 0 2 2 1-4 2 20. Eмполи 5 0 0 5 0-13 0

Към 14:27 на 24.07.2024 Новините от днес