site.btaБяла допусна втора тежка загуба от испанския Елче за Купата на Европейската хандбална федерация

Хандбалният отбор на Бяла / снимка: БТА

Шампионът на България при жените Бяла допусна втора загуба от испанския Елче във втория кръг на турнира за Купата на Европейската хандбална федерация.

Като гост Бяла загуби със 17:43 (11:20). Преди два дни испанките спечелиха и първия мач, който отново се игра в Елче, с 54:13.

Вторият двубой започна оптимистично за българския състав, който водеше с 5:4, 6:5 и 7:6. Още до почивката обаче много по-класният испански отбор пое контрол над срещата и поведе с 20:11 след 30 минути игра.

Разликата между двата тима продължи да расте и през второто полувреме, за да стигне финалните 26 гола.

За Бяла най-резултатна бе Кръстина Касабова с 6 гола, а 4 прибави Ирене Иванова.

За Елче с по 6 гола се отличиха Данила Пинто и Патрисия Мендес, а Сайра Гомес и Теса ван Зийл добавиха по още пет.

Към 15:50 на 25.07.2024 Новините от днес