site.btaБългарският национален тим за жени завърши на четвърто място на турнира по стрийт футбол "Вроцлав Къп"

снимка: Sportsmanagement.bg

Женският национален тим на България по стрийт футбол завърши на четвърто място от седем отбора при първото си участие на силния международен турнир "Вроцлав Къп" в Полша.

Българките загубиха от бронзовия медалист на Световното първенство за бездомни хора Румъния с 2:4 в мача за третата позиция.

Двата състава изиграха срещата при разменено надмощие в двете полувремена. Румънките стартираха силно и поведоха убедително с 3:0 през първата част. Българският тим пое изцяло инициативата   през второто полувреме, но многото пропуски пред вратата на съперника, включително и две греди, попречиха за пълен обрат.

По-рано през деня българските националки загубиха и полуфиналната си среща на "Вроцлав Къп" срещу световния шампион от последното Световно първенство по футбол за бездомни хора Мексико.

Мексиканските състави спечелиха вчера титлите при мъжете и при жените на турнира в Полша, след като надиграха убедително отборите на домакините.

Състезанието се проведе във формат с трима полеви играчи и вратар, който се практикува и на Световното първенство за бездомни хора. Това е трето поредно класиране в топ 4 на международни турнири по стрийт футбол за селекционера на българския тим Ива Радкова и няколко от момичетата в състава. Четири от осемте български националки са участнички в социалния проект "Отбор на надеждата". През 2018 година българският отбор спечели бронзовите медали на Европейския стрийт футбол фестивал в Грац, Австрия, а през 2021-а завърши четвърти на Европейското първенство в същия футболен формат в Утрехт, Нидерландия.

До миналата година "Вроцлав Къп" имаше статут на неофициално Европейско първенство по стрийт футбол,  но през тази разшири географията си с включването на Мексико.

Към 19:12 на 27.07.2024 Новините от днес