site.btaДевойките на Барокко спечелиха турнир в София след победа над ЦСКА във финала

Девойките на Барокко спечелиха турнир в София след победа над ЦСКА във финала
снимка: Асоциацията на Българските футболисти

Отборът на Барокко спечели футболния турнир за девойки, който се проведе в комплекс „Спортна София“ в столицата. Надпреварата е част от националната програма „Децата и футболът“ и бе организирана от Асоциацията на българските футболисти, с подкрепата на БФС.

В състезанието участваха 8 отбора, съставени от девойки до 12-годишна възраст.  Във финалния двубой момичетата от Барокко, водени от треньора Стоян Симеонов, победиха ЦСКА с 1:0.

Малкият финал също предложи столично дерби. Третото място заслужи тимът на НСА след успех над Славия с 6:5 след дузпи. В редовното време двата отбора завършиха при резултат 1:1.

За 5-ото място в турнира играха два отбора от Благоевград. Мачът бе спечелен от момичетата от Спортика, които разгромиха съгражданките си от ФК Орлетата с 4:0.

На седма позиция в крайното класиране завършиха девойките на Локомотив (София), които надиграха Миньор (Перник) с 1:0.

Купата на шампионките от Барокко връчи вицепрезидентът на Асоциацията на българските футболисти Мила Христова.

Към 04:19 на 26.07.2024 Новините от днес