site.btaБелгия вкара пет гола на Естония, Австрия надигра Швеция

Белгия вкара пет гола на Естония, Австрия надигра Швеция
Снимка: АП

Националният отбор на Белгия победи Естония с 5:0 в европейска квалификация от Група "F", играна в Брюксел. Два гола за "червените дяволи" вкара таранът Ромелу Лукаку в началото на второто полувреме. Преди него точни за Белгия бяха Ян Фертонген и Леандро Тросар, а в края на мача се разписа и Шарл де Кетеларе след асистенция на новото попълнение на Манчестър Сити Жереми Доку.

Белгия продължава да води в класирането на групата, но рамо до рамо с тима на Австрия, който се наложи при гостуването си на Швеция с 3:1. Първото полувреме на мача в Стокхолм завърши без голове, но за четвърт част след почивката Михаел Грегорич и Марко Арнаутович на два пъти гарантираха трите точки на австрийците. Едва в последната минута Емил Холм отбеляза почетния гол за шведите след асистенция да Деян Кулушевски.