site.btaДания се наложи над Финландия като гост в европейска футболна квалификация

Дания се наложи над Финландия като гост в европейска футболна квалификация
Снимка: АП

Отборът на Дания постигна ценна победа над Финландия с 1:0 в европейска квалификация, играна пред пълен стадион в Хелзинки. Трите точки на "червения динамит" донесе халфът на Тотнъм Пиер-Емил Хойберг, който вкара победното попадение за тима пет минута преди края на редовното време след асистенция на Йоаким Меле.

Благодарение на успеха си Дания изпревари в класирането точно тима на Финландия и вече е водач в Група "H" с 13 точки от 6 изиграни мача. Финландците са втори с точка по-малко. Със същите точки е и Казахстан, а с 10 е отборът на Словения, който има и мач по-малко.

По-рано през деня тимът на Казахстан се наложи над Северна Ирландия с 1:0 в същата група.

6. Сан Марино       5   0   0   5   0:17    0

В Група "Е" тимът на Молдова победи Фарьорските острови с 1:0 при гостуването си. Благодарение на успеха Молдова се изкачи на второ място във временното класира, като е с равни точки с лидера Чехия, но има мач повече.

Вадим Рата вкара победния гол за молдовците в началото на второто полувреме след асистенция на Йон Николаеску