site.btaВелбъжд спечели многобоя при жените на Държавното първенство по художествена гимнастика за ансамбли

снимка БТА архив

Велбъжд спечели титлата в многобоя при жените на Държавното първенство по художествена гимнастика за ансамбли, категория "А", което завърши в столичната зала "София".

Кюстендилските грации триумфира със сбор от 42.000 точки.

Сребърните отличия завоюва Академик с 39.925, а на трето място е ансамбълът на Тракия с 34.700 точки.

Левски взе златните медали на финала на без уред във възраст девойки младша възраст до 10 години с резултат от 23.800, както и този на пет обръча с 23.150 точки.

Главен съдия на надпреварата е председателят на Съдийската комисия към БФХГ Даниела Велчева. Домакин съвместно с БФХГ е клуб Илиана.

Към 13:21 на 30.08.2024 Новините от днес