Мач от седмия кръг в Първа футболна лига:

Славия - ЦСКА 1948                  0:2 (0:2)
голмайстори: 0:1 Бирсент Карагарен 13, 0:2 Рууни Ева 30
жълти картони: Емил Мартинов (Славия), Ивайло Чочев, Том Рапнуи, Тиаго Барбоса, Бирсент Карагарен (ЦСКА 1948)
стадион "Александър Шаламанов"
състави
Славия: Николай Кръстев, Венцислав Керчев, Виктор Генев, Велко Йеленкович (46-Мартин Георгиев), Емил Мартинов, Денислав Александров (46-Ертан Томбак), Иван Минчев, Кристиян Стоянов (64-Ерол Дост), Галин Иванов, Йон Бакеро (75-Владимир Николов), Тони Тасев (74-Роберто Райчев)
ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Стив Фуртадо, Елитон, Тиаго Барбоса, Ивайло Чочев, Педриньо, Бирсент Карагарен (67-Георги Русев), Парвиз Умарбаев (72-Реян Даскалов), Никола Илиев (67-Антонио Вутов), Том Рапнуи, Рууни Ева (84-Валентин Йосков)

Славия допусна трето поредно поражение и четвърто в последните си пет мача от първенството. В последен двубой от седмия кръг в Първа лига "белите" загубиха у дома с 0:2 от ЦСКА 1948, а бъдещето на треньора Хосе Мария Бакеро в клуба остава под въпрос.

В 12-ата минута удар с глава на Виктор Генев беше спасен от национал Даниел Наумов.

По-малко от 60 секунди след това Педриньо отправи силен шут, вратарят Николай Кръстев отби топката в гредата, но при добавката Бирсент Карагарен откри резултата в полза на гостите.

В 17-ата минута Педриньо стреля от пряк свободен удар, но Николай Кръстев парира топката. Последва и неуспешен опит за гол на Рууни Ева.

След точно половин час игра Педриньо шутира, Кръстев не успя да се справи с положението и топката достигна до Рууни Ева, който я прати в мрежата за 0:2 с първото си попадение за ЦСКА 1948.

В 35-ата минута за пореден път се получи разбъркване в наказателното поле на Славия и Ивайло Чочев се оказа на голова позиция, но този път стражът на "белите" се намеси решително.

Точно преди почивката част от публиката на Славия се обърна с гръб към терена, като се чуха скандирания "всички вън".

През второто полувреме Мартин Георгиев влезе като резерва и направи повторен дебют за домакините след една година, изкарана в академията на Барселона.

В 50-ата минута Николай Кръстев изби шут на Никола Илиев.

След изтичане на един час игра феновете на домакините поздравиха бившия треньор на "белите" Златомир Загорчич, който присъства на стадион "Александър Шаламанов".

В 66-ата минута Даниел Наумов парира удар на Галин Иванов, а десет минути преди рая на редовното време Георги Русев центрира от фаул, но ударът с глава на Ивайло Чочев беше спасен от Кръстев.

В самия край на двубоя влезлият като резерва Роберто Райчев беше близо до реализиране на попадение във вратата на ЦСКА 1948.

Славия има само 4 точки на 14-то място в класирането, докато "червените" са с 13 точки на четвърта позиция след втората поредна победа.

Към 07:16 на 26.07.2024 Новините от днес