site.btaОлимпик Марсилия спечели победа над Брест във френската Лига 1

Олимпик Марсилия спечели победа над Брест във френската Лига 1
Снимка: АП

Олимпик Марсилия спечели срещу Брест с 2:0 в мач от третия кръг на френската Лига 1.

Домакините откриха резултата още в четвъртата минута. Тогава Шансел Мбемба се пребори в наказателното поле след изпълнение на пряк свободен удар и с глава насочи топката точно до десния стълб.
През първата част Стив Муни, Махди Камара и Жереми Льо Дуарон направиха пропуски за Брест.

В 53-ата минута удар на Пиер-Емерик Обамеянг премина много близо до десния стълб на вратата на гостите.

В 65-ата минута Исмаила Сар направи резултата 2:0 след щастлив рикошет, като топката попадна на крака му и той отбеляза отблизо.

Олимпик Марсилия можеше да вкара и трети гол до края на мача, като пропуски направиха Обамеянг и Жордан Верету.

Тимът от Марсилия има 7 точки от три мача и се изкачи на второ място в класирането с по-лоша голова разлика от лидера Монако. За тима на Брест това пък бе първо поражение след две победи на старта.