site.btaТотнъм би Борнемут и поведе в класирането на Висшата лига

Тотнъм би Борнемут и поведе в класирането на Висшата лига
Джеймс Мадисън (вдясно) вкара първия гол за успеха на Тотнъм над Борнемут / снимка: АП

Тотнъм постигна победа с 2:0 над Борнемут като гост и поне за няколко часа ще бъде на върха в класирането на Висшата лига.

"Шпорите" постигнаха втория си пореден успех под ръководството на новия мениджър Ангелос Постекоглу и с актив от 7 точки изпреварват с една Брайтън, Манчестър Сити и Арсенал, които обаче имат и мач по-малко.

Точни за лондончани на стадион "Виталити" бяха полузащитниците Джеймс Мадисън и Деян Кулушевски.

Мадисън откри резултата в 17-ата минута след блестящ извеждащ пас на Папе Сар. За бившия играч на Лестър това бе първи гол с екипа на "шпорите". Кулушевски пък сложи точка на спора в 63-тата минута, когато засече ниско центриране на Дестени Удоджи.

За Борнемут загубата е втора поредна и с актив от една точка "черешките" заемат 15-о място във временното класиране.