site.btaФиналистът от предходното издание на Лигата на конференциите Фиорентина допусна загуба в първия мач от плейофния кръг

Фиорентина допусна загуба при визитата си на Рапид Виена / снимка: АП

Финалистът от предходното издание на Лигата на конференциите Фиорентина претърпя изненадващо поражение с 0:1 от Рапид Виена в първи мач от плейофния кръг в турнира.

Единственото попадение в австрийската столица падна десет минути преди почивката, когато Марко Грул бе точен от дузпа за домакините. През втората част италианският представител пренесе играта изцяло в половината на съперника си, но вратарят на Рапид Никлас Хедл направи отличен мач и не допусна изравнителен гол.

Испанският Осасуна също е изправен пред опасността да приключи скоропостижно участието си в Лигата на конференциите след загуба с 1:2 у дома от белгийския Брюж.

И трите гола в Памплона паднаха след почивката. Андреас Сков Олсен даде преднина на Брюж в 50-ата минута, но в 78-мата домакините изравниха чрез Чими Авила. Белгийският тим обаче стигна до победата две минути по-късно с гол на Максим де Сойпер.

Като титуляр за Брюж започна бившият голмайстор на Лудогорец Игор Тиаго. Бразилецът остана в игра до 75-ата минута, а малко след попадението на Сков Олсен получи и жълт картон.

Един от най-любопитните резултати за вечерта се получи във Фарум, където местният Нордселанд разгроми сръбския гранд Партизан с 5:0. Датският тим вкара два гола през първата част и още три през втората и практически обезсмисли реванша в Белград след седмица. Над всички в срещата за победителите бе Маркус Ингвартсен, който вкара два гола и направи асистенция.

Категорична победа постигна и турският Фенербахче, който победи с 5:1 в Истанбул нидерландския Твенте. "Фенерите" трябваше да правят обрат от 0:1, но бяха сериозни улеснени от факта, че цяло второ полувреме играха с човек повече след червен картон на Юри Регер. С човек повече след почивката домакините реализираха четири гола и си подпечаха класирането в груповата фаза на турнира.

На прага на групите е и друг гранд от Истанбул - Бешикташ, който спечели с 3:2 като гост на Динамо Киев. В герой за Бешикташ се превърна Бахтийор Зайнутдинов, който вкара победния гол в 89-ата минута.