site.btaГуардиола: "Нагласата и манталитетът на тази група играчи ме учудват всеки път"

Гуардиола: "Нагласата и манталитетът на тази група играчи ме учудват всеки път"

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола приветства представянето на тима си, след като спечелиха трудна победа с 1:0 над Нюкасъл в среща от втория кръг на Висшата лига. Хулиан Алварес вкара единствения гол в края на първото полувреме.

„Това е вторият ни мач във Висшата лига, но нагласата и манталитетът на тази група играчи ме учудват всеки път, изненадват ме всеки път.

Срещу този отбор и условията, при които пристигнахме от Атина, с много контузии и без почивка – играхме наистина добре. Как се защитавахме и как тичахме, и ангажираността на всички беше абсолютно невероятно. Играхме много добре, заслужено спечелихме. Можехме да вкараме повече голове.

Разликата между печелившите отбори е манталитетът. Тази група играчие заедно в продължение на много години.

Знам, че не сме в най-доброто състояние и ни липсват важни играчи, но това е, което е. Това е предизвикателството. Висшата лига реши да играем в събота. Добре, приемаме предизвикателството“, заяви Гуардиола.

Към 01:36 на 26.07.2024 Новините от днес