site.btaРен записа голяма победа над Мец в първия кръг на френската Лига 1

Рен записа голяма победа над Мец в първия кръг на френската Лига 1
Снимка: АП

Френският Рен, който е един от претендентите за призовите места във френската Лига 1, затвърди статута си на фаворит, като надигра гостуващия Мец с 5:1.

Бретонците откриха резултата в 20-ата минута чрез Арно Калимуендо, но само минута по-късно Мец изравни чрез Юсеф Мазиз.

Рен изкова успеха си за 15 минути през второто полувреме, като първо Амин Гуири ги изведе отново напред, а след това Жереми Доку отбеляза успокоителното трето попадение.

Малко преди края на редовното време Ибрахим Салах вкара за 4:1, а минути след това отново Салах оформи крайното 5:1.

Към 22:19 на 26.07.2024 Новините от днес