site.btaДва гола на Матеус Машадо подпечатаха убедителна победа на Черно море над Славия като гост

Първенство на България по футбол, среща от 5-ия кръг на efbet Лига:
Славия (София) - Черно море (Варна)        1:5 (1:2)
Голмайстори: 0:1 Матеус Машадо 4, 0:2 Матеус Машадо 22, 1:2 Пабло Гарсия 37-автогол,
1:3 Пабло Гарсия 62-дузпа, 1:4 Алекс Фернандес 90+1, 1:5 Исмаил Иса 90+5 червен картон: Иван Минчев (Славия) - 88-а минута жълти картони: Емил Мартинов, Иван Минчев, Ерол Дост (Славия), Росен Стефанов (Черно море) Главен съдия: Георги Кабаков (Пловдив) ВАР-съдия: Волен Чинков (София) Стадион "Александър Шаламанов": 700 зрители Състави: Славия: Николай Кръстев, Виктор Генев, Ертан Томбак, Кристиян Стоянов (63 - Владимир Николов), Галин Иванов (90+2 - Емил Стоев),
Иван Минчев, Венцислав Керчев, Емил Мартинов, Денислав Александров, Ерол Дост, Йон Бакеро (81 - Тони Тасев) Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Живко Атанасов, Росен Стефанов, Цветомир Панов (89 - Мартин Дичев),
Велислав Василев (46 - Алекс Фернандес), Пабло Гарсия (81 - Арлинд Дакай), Васил Панайотов, Александър Василев (74 - Едгар Пашеко),
Мазир Сула, Матеус Машадо (74 - Исмаил Иса)

Черно море (Варна) не остави никакви шансове на домакините от Славия и ги срази с 5:1 в среща от 5-ия кръг на efbet Лига. С днешния си успех варненци излизат на 1-о място в класирането с 13 точки, колкото има Локомотив (Пловдив). Но варненци са 1-и заради повече отбелязани голове.
    Днес два пъти за техния успех се разписа Матеус Машадо, два гола записа и съотборникът му Пабло Гарсия, но едното беше в собствената му врата. Славия, която търпи втора загуба в четирите си изиграни мача, е на 11-о място с 4 точки.
    Гостите от Варна започнаха много агресивно още от самото начало и в 4-ата минута откриха резултата. Матеус Машадо се възползва от лошо върната топка от Венцислав Керчев, който опита да намери вратаря си Кръстев. Машадо обаче беше по-бърз от всички и откри резултата. В 22-ата минута отново Машадо наказа вратаря на белите, който преди това отби първия удар на Александър Василев, но нямаше кой от неговите съотборници да реагира и да изчисти. На празната врата 20-годишният бразилец не сбърка и удвои преднината и вече има 4 попадения от началото на сезона.
    След като изтече половин час от началото на срещата домакините овладяха събитията на терена и въпреки че темпото не беше високо, те доминираха. В 37-ата минута централният бранител Виктор Генев при единоборство изпревари вратаря Дюлгеров, а топката влезе в мрежата. Там беше и Пабло Гарсия от Черно море, който при опита си да блокира топката явно я е докоснал, защото попадението беше записано като негов автогол. Галин Иванов и Иван Минчев създадоха атаката, като нисичкият полузащитник центрира полувисоко от дясно.
    Второто полувреме на срещата започна по сценария от първото и още преди де е изтекла една минута Черно море можеше да вкара трети гол. Влезлият като резерва Алекс Фернандес остана на удобна позиция право срещу Кръстев, но вратарят на Славия се справи добре и изби. Малко по-късно "моряците" удариха и греда, след като Живко Атанасов засече с глава центриране на Сула.
    В 62-ата минута Георги Кабаков отсъди дузпа за гостите, след като беше извикан от колегата си, отговарящ за видеосистемата в помощ на арбитрите (ВАР) Волен Чинков. На повторението не се видя убедително Генев да препъва Машадо, но в крайна сметка варненци увеличиха аванса си с точното изпълнение на Пабло Гарсия.
    В 81-ата минута Славия беше близо до втори гол, но Владимир Николов изпусна от 3 метра. Ертан Томбак проби от дясно и поднесе топката по перфектен начин на младия нападател, който обаче направи по-трудното и стреля високо нагоре. Минути по-късно Ерол Дост получи топката след лошо изчистване на Росен Стефанов, но от 10-ина метра не успя да вкара гол.
    Славистите опитаха след 80-ата минута да върнат гол, но червения картон на Иван Минчев в тези моменти им пречупи ентусиазма. Вместо това резервата Алекс Фернандес вкара красив четвърти гол, изпращайки топката в мрежата на Кръстев от 17-18 метра с мощен изстрел. А в 5-ата минута на добавеното време Исмаил Иса вкара и пети гол, засичайки с глава центриране на Мазир Сула от дясно. Иса беше улеснен максимално, тъй като само двама бранители бяха останали в наказателното си поле.

Към 06:20 на 24.07.2024 Новините от днес