site.btaНационалният отбор на България по волейбол за девойки до 19 години завърши на осмо място на Световното първенство

Снимка: volleyballworld.com

Националният отбор на България по волейбол за девойки до 19 години приключи на осмо място на Световното първенство, след като загуби от тима на Бразилия с 1:3 (23:25, 16:25, 27:25, 19:25).

В първия гейм двубоят беше много равностоен. Дори българският тим имаше преднина накрая, но не успя да затвори частта и загуби. Във втората част ситуацията беше изцяло в полза на Бразилия. Съперникът ни се възползва от грешки и поведе с 2:0.

Третата част даде надежда на тима да си тръгне с победа от мондиала. Много обрати, много драма и накрая победа за България с 27:25. За съжаление импулсът от успеха не даде достатъчно сили, за да направят българките пълен обрат. В четвъртия гейм Бразилия отново спечели с 25:19.

Осмото място на световно първенство е поредният успех на българския волейбол при подрастващите през годината.

Към 22:23 на 26.07.2024 Новините от днес