site.btaНационалният отбор на България по волейбол за девойки до 19 години загуби от Тайланд на Световното първенство

Снимка: volleyballworld.com

Националният отбор на България по волейбол за девойки до 19 години допусна загуби от Тайланд с 1:3 (16:25, 19:25, 25:16, 18:25) в разпределението на местата между пето и осмо на Световното първенство в Осиек, Хърватия

Така след това поражение ще играем за седмото място със загубилия тим от мача между Хърватия и Бразилия, който е по-късно тази вечер.

В първия гейм българският отбор изостана още при 3:5 и след това разликата продължи да се увеличава, като стигна до 17:11, а след това азиатките затвориха частта при 25:16.

Втората част бе по-оспорвана, като родният отбор тръгна с пасив от 0:3, но изравни при 8:8. След това обаче Тайланд отново поведе и затвори при 25:19.

В третия гейм отново България тръгна с 0:3, но изравни при 10:10 и поведе при 16:15. Тимът на треньора Борислав Крачанов направи осем поредни точки и спечели частта с 25:16.

В четвъртата част съперникът поведе още в самото начало и не изпусна аванси си до края, като тимът ни завърши с 18 точки.

Към 22:18 на 26.07.2024 Новините от днес