site.btaОтборът на Австралия се класира на четвъртфиналите на Световното първенство по футбол за жени след успех над Дания

Снимка: АП

Австралия, който е един от домакините на Световното първенство по футбол за жени, се класира за четвъртфиналите, след като победи тима на Дания с 2:0.  Двубоят се игра на "Стейдиъм Аустрелия" пред 76 000 зрители, които бурно подкрепяха любимките си.

Домакините поведоха в резултата още при първото си положение в 29-ата минута, като точна бе Кейтлин Фурд. Нападателката на Арсенал отбеляза първия си гол на Мондиала, като в мачовете до момента имаше две асистенции.

Хейли Рейсо направи 2:0 двадесет минути преди края на редовното време. В игра в последните десет минути на мача се появи звездата на Австралия Сам Кер, която се възстановяваше от контузия на прасеца, но на нея ще се разчита за четвъртфинала.

Австралия чака на четвъртфинала в Бризбейн в събота победителя от осминафинала между отборите на Франция и Мароко. Домакините се класираха сред последните 8 отбора и на последните три Световни първенства, но никога не са преодолявали тази фаза.

Към 00:21 на 27.07.2024 Новините от днес