site.btaИспания е първият четвъртфиналист на Световното първенство по футбол за жени

Испания е първият четвъртфиналист на Световното първенство по футбол за жени

Отборът на Испания се наложи над Швейцария с категоричното 5:1 в Оукланд, Нова Зенландия и се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по футбол за жени. Следващият съперник на "Ла фурия“ ще бъде победителя от двойката Нидерландия и Република Южна Африка.

Испанките, в чийто отбор бе двукратната носителка на "Златната топка" Алексия Путеяс, бяха по-добри през цялата среща и заслужено продължават напред.

Испания водеше на почивката с 4:1, благодарение на точните удари на Айтана Бонмати (2), Редондо Ферер, Лайа Кодина, а швейцарките стигнаха до попадение, след като Кодина си отбеляза автогол.

През втората част Дженифър Ермосо оформи крайното 5:1.

Към 15:55 на 25.07.2024 Новините от днес