site.btaБългария започна с победа участието си на Световното първенство по волейбол за юноши до 19 години

снимка: fivb.com

България започна с победа участието си в груповата фаза на Световното първенство по волейбол за юноши до 19 години. В първата си среща в Сан Хуан  (Аржентина) младите българи спечелиха драматично след обрат с 3:2 (25:16, 23:25, 24:26, 27:25, 15:9) срещу състава на Словения.

"Трикольорите", водени от селекционера Мирослав Живков, поведоха в резултата след 25:16, но след това допуснаха минимално поражение в следващите две части - 23:25 и 24:26. В четвъртия гейм българите спасиха общо три мачбола и започнаха обрата в двубоя след драматично 27:25 в своя полза.

В последвалия тайбрек българските национали взеха аванс от 4:1 и 10:7, за да приключат срещата при крайното 15:9, след като имаха превъзходство във всички елементи на играта.

Най-резултатен за успеха на България стана Александър Къндев с 24 точки. Капитанът Симеон Николов добави още 15 точки, докато Кристиан Титрийски се отличи с 22 точки.

Миха Окорн реализира 15 точки за тима на Словения.

На 3 август "трикольорите" ще играят срещу състава на Франция.

Към 13:15 на 26.07.2024 Новините от днес