site.btaЖенският национален отбор по волейбол загуби от Белгия в контрола

Женският национален отбор по волейбол загуби от Белгия в контрола

Женският национален отбор на България загуби последната си проверка срещу тима на Белгия с 1:3 (22:25, 17:25, 26:24, 26:24) гейма. В четвъртък българките играха отново със същия противник и загубиха със същия резултат.

В първата част двата отбора показаха равностойна игра, но в края на гейма гостенките бяха по-концентрирани го затвориха с 25:22.

Белгия продължи да бъде по-добрият тим и във втория сет. В него предимството на гостенките бе най-сериозно и те го спечелиха с 25:17.

Българките демонстрираха много по-добра игра в третата част и се наложиха след драматично 26:24. Четвъртият гейм отново бе равностоен, но в крайна сметка Белгия успя да спечели мача след 26:24.

Трите мача с този съперник бяха първите проверки на тима, воден от Лоренцо Мичели, преди Европейското първенство. Следващата седмица българките гостуват на Гърция за още два приятелски мача. Подготовката ще завърши с три контроли срещу Чехия в периода 8-10 август в зала „Христо Ботев".

Към 05:19 на 26.07.2024 Новините от днес