site.btaОлимпийският шампион Канада стигна само до равенство срещу Нигерия в първия си мач на Световното първенство по футбол за жени

снимка: АП

Олимпийският шампион Канада стартира участието си на Световното първенство по футбол за жени в Австралия и Нова Зеландия с изненадващо равенство 0:0 срещу Нигерия в мач от група "В".

Северноамериканките доминираха през целия мач и дори в 50-ата минута можеха да поведат чрез дузпа, но капитанката Кристин Синклеър пропусна от бялата точка след спасяване на вратарката на съперника Чиамака Надозие. Ако беше отбелязала, 40-годишната футболистка щеше да постави рекорд и за двата пола, превръщайки се в първия играч, отбелязал гол на шест различни Мондиала.

В друга среща на шампионата Швейцария записа победа в група "А" срещу Филипините с 2:0. Попаденията бяха дело на Рамона Бахман от дузпа в края на първото полувреме и на Серена Пюбел след малко повече от час игра.

В група "С" Испания надви убедително Коста Рика, като двубоят се реши още през първото полувреме. "Ла Фурия" откри резултата през 21-ата минута след автогол на Валерия дел Кампо, а в следващите шест минути иберийките вкараха още два пъти чрез  Айтана Бонмати и Естер Родригес. В 34-тата минута Дженифър Ермосо получи отличен шанс да добави и своето име сред голмайсторите, но пропусна дузпа.