site.btaАлександър Везенков игра 20 минути, Олимпиакос победи Панатинайкос и отново поведе в спора за титлата в Гърция

снимка: Олимпиакос фейсбук

Българинът Александър Везенков и тимът на Олимпиакос се наложиха убедително над Панатинайкос със 75:52 (18:19, 18:9, 21:13, 18:11) като домакин в Атина в третата среща от финалния плейоф за титлата в гръцкото баскетболно първенство за мъже. Така Везенков и съотборниците му продължават защитата на трофея и водят с 2:1 победи в серията, в която се играе до три успеха от пет възможни мача.

В четвъртия двубой 39-кратният шампион на Гърция Панатинайкос ще посрещне противника на 15 юни, а при необходимост от пета, решителна среща, тя ще се проведе на 18 юни в залата на 13-кратния първенец Олимпиакос.

Домакините бяха подкрепяни от своите фенове, които отново изкупиха всички билети за мача и направиха подарък на своя треньор Йоргос Барцокас, който днес празнува 58-ия си рожден ден.

Везенков игра в двубоя, въпреки че получи контузия на коляното по време на втория двубой на 8 юни и и не тренира с отбора в заниманията преди днешната среща. Българинът започна като титуляр и остана на паркета 20 минути, в които записа 7 точки, 4 борби и 1 отнета топка.

Единствено първата четвърт беше оспорвана и спечелена от Панатинайкос с 19:18, след което играчите на Олимпиакос доминираха изцяло. Те започнаха втората част със серия от 7:0 и на почивката имаха аванс от 36:28. Малко преди края на третата четвърт домакините взеха аванс от 17 точки при 57:40 след забивка на Мустафа Фал.

Последните десет минути баскетболистите на Олимпиакос стартираха с пет безответни точки за 62:41, след което преднината им достигна 70:45 при оставащи 3:17 минути и те без проблеми стигнаха до крайния успех.

Лошата новина за домакините е контузията на Костас Папаниколау, който напусна терена след първата четвърт и не се завърна в игра.

За победителите се отличи Костас Слукас с 14 точки и 7 асистенции, а по 11 точки добавиха Мустафа Фал (5 борби) и Шакил МакКисик.

Мариус Григонис беше най-резултатен за Панатинайкос с 13 точки, докато Парис Лий се включи с 11 точки и 6 асистенции.

Към 18:07 на 28.04.2024 Новините от днес