site.btaИлиян Радулов отпадна в третия кръг на сингъл на Откритото първенство на Франция по тенис при юношите

снимка: БФ Тенис

Илиян Радулов отпадна в третия кръг на сингъл на Откритото първенство на Франция по тенис при юношите.

Поставеният под номер 5 Радулов допусна обрат и загуби от десетия в схемата Жоао Фонсека (Бразилия) с 6:3, 2:6, 3:6 за 1:38 час.

17-годишният българин, който през миналата есен спечели титлата на Държавното първенство за мъже, взе подаването на съперника си в шестия гейм по пътя си към успеха в първия сет, но в следващата част Радулов допусна четири пробива и Фонсека изравни.

В решаващия трети сет след 3:3 бразилецът спечели три поредни гейма и затвори мача.

По-късно днес поставеният под номер 14 Адриано Дженев ще играе срещу Даруин Бланч (САЩ), а при девойките Ива Иванова излиза срещу Клерви Нгунуе (САЩ).

Към 10:59 на 28.03.2024 Новините от днес